За втори път, през настоящия сезон, “Левски” Чикаго отказа отбора на “Стари Бики” 1983. В първия мач между двата отбора, през първата част, сините поведоха с 5:0. Пред очертаващия се разгром поляците решиха да не излязат за второто полувреме.

Голмайсторът Никола Славуевич

Вторият двубой започна с 3:0 “от съблекалните” за сините. Главната причина беше, че гостите стартираха срещата с 9 души. Така пред очертаващия се разгром в 17-минута, играчите на “Стари Бики” се отказаха, но предложиха мачът да се доиграе като приятелски. Играещият треньор на “Левски” Чикаго – Росен Каптиев, джентълменски предостави няколко играчи на гостите. Така двата отбора се разделиха помежду си и си спретнаха двустранна игра в оставащите минути.

Гомайсторът Борислав Огнянов

Допреди поляците да се откажат, головете за “Левски” отбелязаха сърбинът Никола Славуевич, бързоногото крило Ангел Баков и Борислав Огнянов, а Едуард Начев добави греда.

Играещият треньор Росен Каптиев дава напътствия на страничната линия

“Няма нещо конкретно, което да се коментира след тази лесна победа. Единственото нещо, което може да се каже е, че шампион при над 30-годишните обикновенно става най-постоянният и най-добре организиран отбор”, каза играещият треньор на “Левски” Чикаго – Росен Каптиев.