02

Третият от ляво на дясно е „сребърният“ Захари Дамянов

Състезателите на световния и четрикратен европейски шампион Шихан Емил Костов, се представиха блестящо на международното отворено първенство по карате киокушин на без-категории – кумите и ката „All American Open Karate Championships 2014“, което се проведе в края на миналият месец в мегаполиса Ню Йорк. Българите, които са традиционни участници на турнира спечелиха три златни, три сребърни и три бронзови медала. Отново шампион на ката стана Гергана Апостолова. Първо място на дисциплина ката и 3-то място на кумите във възрастовата група (10-11г.) грабна Богомил Костов. Зорница Костова спечели злато на кумите при (16-17г.) и 3-то място на дисциплина ката. Два сребърни медала при (14-15 г.) в дисциплините ката и кумите спечели Симона Стоименова. В същата възрастова група Тони Трифонов спечели бронз на кумите. Най-добрият сътезател на Емил Костов печелил три пъти турнира в Ню Йорк при мъжете – Захари Дамянов остана втори на кумите, след Олександър Йеременков от Украйна.