„Левски“ Чикаго 2014 се класира на четвъртия си финал за купата на Премиерлигата, при над 30-годишните. Сините победиха с 3:1 коравия отбор на „Стари Бики“ 1983. В 13-та минута, Владимир Вукайлович центрира остро топката в наказателното поле на поляците, където Росен Каптиев, с удар от воле, разстреля противниковия страж за 1:0.

Росен Каптиев откри резултата с топовен шут от воле

Десет минути по-късно, Владимир Вукайлович намери с дълъг пас Бато Радонич, който овладя на скорост коженото кълбо и подаде зад защитата на голмайстора Каптиев, който отново бе точен за 2:0. Така завърши първото полувреме, с два гола преднина за българите.

Росен Каптиев отбелязва второто попадение

След почивката, цветнокожият централен нападател на „Стари Бики“ върна едно попадение след удар с глава за 2:1. Отговорът на нашите не закъсня и в ответната атака Бато Радонич покачи на 3:1.

Нападателят на „Стари Бики“ вкарава почетното попадение

„Поляците се бяха подготвили много добре за мача и ни затрудниха максимално. Поздравявам момчетата за хубавата победа. Дано не подценим японците на финала, защото можем да съжаляваме после“, беше кратък организаторът на „Левски“ Чикаго – Николай Василев.

В другия полуфинал, японският тим „Шогун Уинд“ поднесе поредна изненада, като победи с 4:2 фаворита „Оасу“. Преди румънците, на четвъртфинала, представителите от страната на изгряващото слънце, излъгаха италианския „Интернационал“ с 2:1. На осминафиналите „Шогун“ 1988 победи с 3:1 шотландския „Селтик“.

Двамата голмайстори Росен Каптиев и Бато Радонич се поздравяват

Тази неделя (04 ноември), от 4:00 часа следобяд, на адрес: Wheeling High School, 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL 60090, „Левски“ и „Шогун“ играят финал за купата.

Припомняме ви, че българите станаха носители на купата, още с първото си участие, през юбилейната за патрона „Левски“ София – 2014 година. Сините зад океана вдигнаха трофея три пъти поред и през следващите 2015 и 2016 г. През миналата 2017 г., когато „Левски“ стана първият и за сега единствен шампион на САЩ при над 30-годишните, заради скандал със съдиите на полуфинала с „АЕК“, лигата присъди служебна загуба с 3:0 на сините.