“Левски” Чикаго победи с 2:1 румънския тим “Оасу”, в мач от първенството за над 30-годишни в Премиерлигата. Сините поведоха с 1:0, в средата на първото полувреме. Капитанът Стефан Златев центрира остра топка, която противниковият страж изби високо нагоре. При падането надолу, опитният Валентин Димитров засече кълбото с глава на самата гол-линия, отбелязвайки попадението. Така завърши първата част, с минимална преднина за българите.

Голмайсторът Валентин Димитров

Десет минути след подновяването на играта, сините направиха атака по учебник. Халфът Ивалин Гунчев изведе по лявото крило Танко Дяков. Междувременно, Николай Златанов ангажира двамата защитници, като влезе навътре в наказателното поле. Бившият професионален играч Дяков видя отлично позиционираният на линията на наказателното поле Ивайло Иванов, и му върна топката по земя. Последният засече от движение коженото кълбо и разстреля румънския страж за 2:0.

Голмайсторът Ивайло Иванов (вдясно) поздравява Танко Дяков за асистенцията

Последва леко отпускане в редиците на “Левски”, и “Оасу” върна едно попадение на контраатака, оформяйки крайния резултат 2:1.

“След втория гол дадохме инициативата на румънците. Радвам се, че удържахме победата срещу един от конкурентите за титлата. Поздравявам сърдечно целия отбор за сърцатата игра”, коментира организаторът на “Левски” Чикаго – Николай Василев.

Тази неделя (14 юли), от 11:00 ч. сутринта, на адрес: Wheeling High School, 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL, 60090, “Левски” приема италианския тим “Интернационал”.