„Левски“ (Чикаго) победи с 6:3 перуанците от „Торино“, в мач от 11-ти кръг на първенството в зала. Това беше трети последен мач между двата отбора. Българите спечелиха два и загубиха първия си мач срещу този противник. Два гола за „сините“ отбеляза Анатоли Вътев, а по веднъж се разписаха Георги Георгиев, Евгени Руссу, Любомир Велков и Станислав Ангелов. През втората част изнервен играч на перуанците изрита без топка Венцислав Динков и беше наказан с червен картон пет минути преди края, при резултат 5:3 за нашите. Малко след това, голмайсторът Евгени Руссу падна след сблъсък с противник и си счупи лявата китка.
„Победихме силен противник. Жалко, че Руссу си счупи ръката. Сега минимум два месеца ще бъде извън игра. След тази победа имаме само теоритични шансове за първото място. В следващия мач се надявам да изненадаме хърватите“, каза голмайсторът Любомир Велков.
Този петък, от 10:00 ч. вечерта, „Левски“ Чикаго играе с лидера в класирането „Адриа“. Припомняме ви, че „сините“ загубиха първия си мач с 7:5 срещу хърватите.