Юношата на „Левски“ (София) – Николай Трифонов03

Здравко Кюров отбеляза победния гол

„Левски“ Чикаго победи с 5:4 полския тим „Стари Бики“, в мач от пети кръг на първенството в зала за над 30-годишни футболисти. „Сините“ започнаха ударно и поведоха с два гола на Димитър Стойков и един на Анатоли Вътев. Последва отпускане и поляците вкараха два късметлийски гола за 3:2. Така завърши първата част. С подновяването на играта, „Стари Бики“ изравни за 3:3. Анатоли Вътев вкара още едно попадение за 4:3. Две минути преди края, противникът успя да изравни за 4:4.

01Димитър Стойков

В последните драматични минути, Здравко Кюров изненада полския вратар със силен удар от далеч и отбеляза победния гол за 5:4.                                                                                                                                                                                 Това е втора победа за „Левски“ Чикаго. Отборът има две загуби и един равен и заема трето място във временното класиране след хърватския „Адриа“ и шотландския „Рейнджърс“.

„Футболът в зала е непредсказуем. Едно малко отпускане може да коства загуба на точки, които трудно се наваксват после. Играем мач за мач и се надваме от тук нататък да жънем само победи- „, каза голмайсторът – Димтър Стойков.

02

Анатоли Вътев

Този петък „Левски“ Чикаго играе със северните ни съседи от СК „Румъния“. Мачът е от 9:20 ч. вечерта в „Одиум спорт център“, в предградието на Чикаго – Вила Парк. Припомняме ви, че в първия двубой и двата отбора завършиха наравно.