01

Ветеранът Костадин Везьов се радва на голът

Единствения български отбор шампион за годината „Левски“ Чикаго 2014 отнесе с 5:1 „Итаска“ в четвъртфинален мач от турнира за купата на Премиер Сокър Лийг в „бялата“ девизия за над 30-сет годишни. Като първенци „сините“ бяха поставени и срещнаха победителя от първи рунд „Итаска“, който отстрани японския „Шогун Уинд“. Първото попадение дойде след, центриране от десния корнер на Тони Тодоров на първата греда, където капитанът Александър Карабелски се включи от дълбочина и вкара с едно докосване. DSC_0251

Голмайсторът Йордан Радев с топката

В 23-та минута Анатоли Вътев проби от ляво и успя да центрира от линията за корнер, топката, премина над вратаря и Йордан Радев я засече с глава за 2:0. Малко след това Венцислав Динков изведе с прехвърлящ пас над защитата бързоногото крило Тони Тодоров, който отбеляза за 3:0.Пет минути по-късно Тони Тодоров изведе Георги Георгиев и той вкара първия си гол за „сините“ за 4:0. Последва страхотно изпълнение от пряк свободен удар на Венцислав Динков, но ударът му тресна гредата. С подновяването на играта при една от редките контраатаки нападателя на „Итаска“ стреля опасно от близко разстояние, но резервния вратар Йордан Гочев извади страхотен рефлекс и спаси. DSC_0153

Любомир Велков преследван от двама противници

Последва нескапосано изчистване от страна на защитник на „сините“ и този път противникът вкара почетното попадение за 4:1. В 62-та минута Костадин Везьов изработи поредна майсторска дузпа, но Венцислав Динков пропусна от бялата точка. Все пак българите стигнаха до още едно попадение, чрез ветерана Костадин Везьов, който оформи крайния резултат 5:1. DSC_0095

Едис Мондaндо сваля с гърди към Анатоли Вътев

„Днешната игра беше много добра, играхме с голяма дисциплина и уважение. Гордея се с мойте играчи, защото те играха като отбор и положиха усилия за хубавата победа. За в бъдеще, трябва да се опитаме да реализираме възможностите, който създаваме. За следващия мач ще се опитаме отново да дадем най-доброто от себе си за победата.“, каза треньорът на „Левски“ Чикаго – Франк Палумбо. Тази неделя от 9:30 часа сутринта „Левски“ Чикаго играе на полуфинала със „Стари Бики“. DSC_0183  Георги Ценов