photo 5
Най-новият български футболен отбор в Чикаго „Левски“ спечели по безапелационнен начин традиционния междущатски турнир „Baja“ в групата за над 30-сет годишните. „Сините“ отвяха като лавина всичките си съперници по пътя, още с първото си участие на турнира. „Левски“ постигна три категорични победи в групите с едни от най-паметните резултати за „синия“ тим. В първи кръг „Левски“ разгроми с 7:2 „Krajisnik Utica“, по-голямата част от головете за българите отбеляза бившият професионален футболист Росен Каптиев. Във втората си среща „Левски“ отнесе с 5:0 „Krajisnik United“, отново хеттрик в мача отбеляза Каптиев. Двете победи означаваха сигурно място на полуфиналите, но „сините“ не спряха до тук и смазаха съпротивата и на последния си съперник с друг паметен резултат 7:1 срещу „Waterloo United“, тук хеттрик за „Левски“ вкара Стоян Трендафилов. Като едноличен лидер в група „C“ на полуфинала „сините“ победиха „Krajisnik Waterloo“ с впечатляващото 16:6, в тази среща абсолютно всички играчи на „Левски“ се разписаха във вратата на противника. На финала „Левски“ се изправи срещу фаворита и многократен шампион на турнира „Sturlic“. Българите спечелиха финала с превъзходство 8:2. Така за втора поредна година от както съществува групата за над 30-сет годишните шампион на турнира е български отбор. „Чуствам се щастлив, спечелихме купата, която посвещаваме на нашия любим отбор, който вчера навърши 100-години. Взехме първата купа, от тук натам се надявам още много купи да печелиме.“, сподели капитана на „Левски“ Чикаго – Александър Карабелски. „Радвам се че взехме купата днес и ние дадохме нашият принос за 100-годишнината на любимия отбор. Надявам се за в бъдеще и двата тима да стват все по-добри. На милионите сини привърженици пожелавам да са живи и здрави, да прощават грешките, защото всеки греши и така се ражда истината.“, коментира треньора на „Левски“ Чикаго 2014 – Пламен Бежански.