“Миньор” Чикаго загуби с 4:0 от “Швабен” 1926, в мач от майсторската група на Метролигата. “Чуковете” бяха порязани от главния съдия “от съблекалните”, след като в 9-та минута, капитанът Ивалин Гунчев получи втори жълт картон, съответно червен и напусна принудително играта.

Ситуацията при втория жълт картон за капитана Ивалин Гунчев

Преди това, в 4-та минута, Гунчев отнесе жълт картон в спорна ситуация. Веднага след изгонването му, немците вкараха директно от пряк свободен удар за 1:0. Този резултат се запази до края на първата част.

Младата надежда Николай Филчев в битка на „втория етаж“

Въпреки оределия състав от към опитни играчи, след победата за купата на щата, българите имаха своите шансове, но не успяха да ги реализират. Останалите три попадения паднаха в последните 20-на минути на срещата, когато жълто-черните бяха вече много изморени.

Перничанинът Георги Спасов

“В рамките на два дни, изиграхме два мача с много силни противници. Умората и контузиите се отразиха на отбора. Затова
в срещата дадохме възможност за изява на младите момчета. Имахме само две резерви, но дори и тогава, ако ни бяха оставили да играем 11х11, на съперника щеше да му е много трудно срещу нас. Това е футбола, забравяме по-бързо този мач и се концентрираме върху следващия”, коментира треньорът на “Миньор” Чикаго – Емил Миланов.

Треньорът Емил Миланов и Велиян Михалев

Този четвъртък (20 юни), от 6:30 ч. следобяд, на комплекса “Сръбска братска помощ”, намиращ се на адрес: 19697 W Grand Ave, Lake Villa, IL 60046, “Миньор” гостува в отложен мач от първенството, на най-силния сръбски тим “Юнайтед Сърбс” 1972.