Голмайсторът Ивалин Гунчев04

Николай Янев

„Миньор“ Чикаго завърши наравно 1:1 със силния тим на „Република Српска“ в 14-ти кръг на Първа девизия в Метрополитан Сокър Лийг. През първия половин час играта беше съсредоточена в центъра на терната и почти липсваха чисти голови възможности пред двата отбора. В 31-та минута при една контраатака, с три докосвания „чуковете“ стигнаха до голово положение. Първо централният защитник Светозар Гюров изчисти с глава към Иван Драголов, който подаде веднага в ляво на Цветомир Цветков, той с прехвърлящ пас изведе Ивалин Гунчев централно срещу вртатаря, но Гунчев беше бутнат отзад от играещия треньор на сърбите Ален Сосо и изгуби равновесие. Главния съдия остана безмълвен при тази ситуация.

03

Иван Драголов

Малко по-късно Стефан Златев центрира от ляво, топката беше избита от защитник на сърбите и попадна в Николай Янев, който финтира противник и стреля опасно към вратата, но ударът му мина малко над дясната сглобка. Първата част завърши при резултат 0:0. В началото на втората част при един корнер от ляво изпълнен от Асен Василев, топката беше избита с глава от сръбски играч към палантерията, където Теньо Минчев я засече със странична ножица, но вратаря я спаси. На следващата атака сръбския страж ритна топката в предни позиции, тя попадна в Ивалин Гунчев, който с гръб към вратата я подаде в центъра на Асен Василев, последния овладя обърна се и шутира към вратата, но ударът му нацели лявата странична греда и излезе в аут. След толкова много пропуски на българите, сърбите използваха единствената си възможност при коята куп играчи на „Миньор“ не успяха да изчистят топката пред големия кръг на наказателното поле и вкараха за 0:1.

05

„Чуковете“ изграждат стена

Десет минути по-късно при един тъч за жълто-черните Ивалин Гунчев тръгна на скорост през центъра, увлече и остави след себе си трима защитници в ляво и прониза сръбската врата със средно висока топка в противоположния ъгъл за 1:1. Малко по-късно Иван Драголов надбяга трима защитници през центъра и стигна пръв до топката, преследващия го защитник го избута в страни, но въпреки това Драголов успя да нанесе удар, който отиде право в ръцете на вратаря. 07

Мартин Митев чисти на сигурно

В средата на полувремето, след триходова атака по-лявото крило между Иван Драголов, Цветомир Цветков и Ивалин Гунчев, завърши с удар на последния, но вратаря спаси. Малко след това, Стефан Златев изпълни бързо фал от ляво, Ивалин Гунчев опита удар с глава, но вратаря изби. Топката попадна отново в Стефан Златев, той центрира на скорост, Ивалин Гунчев засече топката и с едно докосване подаде на Цветомир Цветков, който от един метър на празна врата пропусна. Последва атака от ляво, Николай Янев центрира и намери в наказателното поле Асен Василев, който от два метра засече топката, но ударът му беше спасен от вратаря. 08

Пореден шпагат на Светозар Гюров

Пет минути по-късно Ивалин Гунчев излезе сам срещу вратаря преследван от двама защитници успя да задържи владеенето на топката в ляво и върна към Цветомир Цветков ,който стреля, но ударът му мина до страничната греда. След изпълнение на тъч се стигна до нова голова ситуация, Асен Василев центрира от дясно в наказателното поле, там Ивалин Гунчев изкочи зад защитата и отправи красив прехвърлящ удар с глава, който мина на милиметри над горната греда. Градуса на напрежение не спря до последната секунда, когато Николай Янев центрира от ляво, топката попадна в Стефан Неделев той стреля от малък ъгъл, вратаря изби, Ивалин Гунчев стреля с глава, защитник спря пътя на топката с тяло, последния опасен удар нанесе новото попълнение Христо Ников, но вратаря успя с последни усилия да избие с крак и негов съотборник изчисти в корнер. Съдията не изчака по-нататъшното развитие на българската атака и свири край на мача. След 14-ти кръг „Миньор“ Чикаго е трети във временното класиране с 30-сет точки, пред „винкелите“ са „Лайънс“ с 36 точки, а лидер е „Кънекшън“ с 38.06

Христо Ников

„Аз не мога да не съм доволен от момчетата, раздадоха се, доста чисти положения изпуснахме. Някъде не ни достигна майсторство, някъде късмет. Имаме много липсващи основни футболисти, от началото на сезона това е първия мач в който всички излязоха без контузи. Играхме срещу силен съперник, хубаво е, че показахме добра игра. От началото до края на терена се заформи здрава битка. Поздравявам момчетата, поздравявам и съперника. Продължаваме напред в борбата за второто място и участието на бараж.“, коментира след мача старши треньора на „Миньор“ Чикаго – Емил Миланов.