“Миньор” Чикаго победи, като домакин, с 4:1 сръбския тим “ Морава”. Преди двубоя “Морава” беше начело във временното класиране на Първа дивизия. Още в първите минути на мача, жълто-черните скочиха да търсят гол. Играещият треньор Борислав Радев направи добър пробив от ляво и центрира перфектно на втора греда. Там бързоногият Георги Кьосев засече коженото кълбо, с десния крак и откри за 1:0.

Голмайсторът Георги Кьосев

Пет минути по-късно, в които чуковете летяха по терена, снажният Едуард Начев открадна топката от централния защитник и вкара за 2:0.

След двата бързи гола, имаше много пропуски пред двете врати и спасявания на вратарите. В 35-минута, след контраатака на “Миньор”,  Владимир Каптиев и Борислав Радев направиха страхотна комбинация. Опитният Влади Каптиев изведе Боби Радев отдясно, който стигна до топката, преди вратаря. Той я задържа в очертанията на наказателното поле. Там излъга защитник и копна топката около дузпата, където Каптиев я засече от воле за 3:0.

В 42-минута футболистите на “Морава” успяха да върнат гол точно преди почивката.

Играещият треньор Борислав Радев

През второто полувреме българите започнаха много силно и концентрирано. Сърбите също не се предаваха и удариха греда. За щастие не можаха да върнат втори гол.

Малко преди края на мача, след поредна контраатака на “Миньор”, Денис Зейнели проби през трима съперници. Той премина на дрибъл половината терен и подаде по земя към Иван Михалев. Опитният играч засече топката с едно докосване и отбеляза феноменален гол, с горна греда, за крайното 4:1.