02

Емил Миланов дава напътствия в съблекалнята

„Миньор“ (Чикаго) победи, след пълен обрат, с 4:2 сръбския тим „Тесла“, в мач от първи кръг в Метрополитан Сокър Лийг. „Чуковете“ губеха с 0:2 в началото, а на полувремето резултатът беше 1:2 за западните ни съседи. Първия гол за българите вкара Иван Драголов. Две попадения на Пламен Пенев обърнаха резултата в полза на „Миньор“, а последния гол вкара Стефан Неделев, секунда преди края на мача. „Жълто-черните“ владееха повече топката и повече атакуваха, докато съперникът играеше предимно на контраатаки. Сърбите пропуснаха две чисти голови положения, а българите се скъсаха да пропускат.

04

Стражът Мартин Митев с поредна отлична намеса

„Първи мач след празниците. Имахме един месец почивка и за нас беше важно да видим в какво състояние са играчите. Радвам се, че обърнахме мача. Поздравявам момчетата за победата и продължаваме напред. В самото начало сме и не могат да се правят изводи, защото има още много мачове“, коментира треньорът на „Миньор“ Чикаго – Емил Миланов.07

Перничанинът Александър Цветков

Припомняме ви, че „Миньор“ Чикаго игра и миналата година в първа дивизия на МСЛ, но „Чуковете“ не можаха да се класират на първите две места, които дават промоция за елита в зала. Известно е, че „Миньор“ Чикаго играе по-силно на открито и го доказа с влизането си в елита още в първия сезон, след победа в бараж срещу италианския „Интернационал“ с 6:3 в продълженията.05

Стефан Неделев

Във втори кръг „Миньор“ Чикаго среща украйнския тим „Кънекшън“, който също спечели първия си мач срещу 17-сет годишните от академията на „Чикаго Файър“. Мачът е от 3:30 часа в неделния следобяд в „Одиум спорт център“ в предградието на Чикаго – Вила Парк.