В отложен мач от майсторската група на Метролигата, “Миньор” Чикаго претърпя най-тежкото поражение този сезон. “Чуковете” загубиха с 6:1 гостуването на комплекса “Сръбска братска помощ”, от най-силния сръбски тим – “Юнайтед Сърбс” 1972.

Иван Михалев помага на контузения Данаил Спасов да напусне терена

Лошият късмет започна в първите минути на мача, когато нападателят Данаил Сергиев се контузи и накуцвайки напусна играта. До края на първото полувреме, българите инкасираха три гола пасив. След почивката, фиаското се повтори с нови три гола за домакините. Почетното попадение за “Миньор”, отбеляза Иван Михалев.

Иван Михалев отбеляза почетното попадение

“Винаги ни е било трудно да се събираме като гости на “Юнайтед Сърбс”, особено през седмицата. Техният стадион е до границата със съседния щат Уисконсин и на някои от играчите им се налага да пътуват по два часа в трафика. Загубихме, защото излязохме отпуснати, вкараха ни три бързи гола, а после така и не успяхме да се върнем в мача”, коментира треньорът на “Миньор” Чикаго – Емил Миланов.