Генералният спонсор на „Левски“ Чикаго – Михаил Михайлов, вкара пет гола за победата на „сините“, с 13:1 срещу „Селтик“. Игралият със Стилян Петров, през юношеските си години в „Монтана“, избухна с пет попадения в един мач.

Михаил Михайлов отбелязва първия си гол за „Левски“

До 15-та минута българите вече водеха с 3:0, след хеттрик на Мирослав Манолов. Черногорецът Бато Радонич вкара за 4:0, а междувременно шотландците отбелязаха почетното попадение за 4:1.

Мирослав Манолов отбеляза хеттрик

Бившият играч на „Монтана“ и спонсор на отбора – Михаил Михайлов, влезе като резерва и още с първото докосване намери пътя към гола за 5:1. Преди края на първата част, се разписаха Димитър Стойков и ветеранът Костадин Везьов, който също вкара гол, веднага след влизането си в игра. На полувремето, резултатът беше 7:1, в полза на „Левски“.

Ветеранът Костадин Везьов се радва на гола

След почивката, и финансовият директор – Евгени Руссу, даде своя принос за разгромната победа, като отбеляза осмото попадение.

Финансовият директор Евгени Руссу

В оставащите минути, до края на мача, отново Мишо Михайлов наниза фамозните четири попадения, а Бато Радонич добави едно, за крайня резултат 13:1.

Голмайсторите Михайлов и Радонич се поздравяват

„Сега нямахаме проблем с шотландците, за разлика от първата среща между двата отбора този сезон, когато стигнахме до победата много трудно с 4:3. Момчетата играха със самочувствие на национални шампиони и резултатът не закъсня. Специално поздравявам спонсора Михаил Михайлов, който направи страхотен мач. Попаденията, които той отбеляза, могат да се окажат много важни накрая. През сезон 2015 станахме първи, заради по-добрата голова разлика“, коментира организаторът на „Левски“ Чикаго – Николай Василев.

Този уикенд няма да има кръг от първенството, заради националния празник на САЩ – Labor day.