През изминалата седмица, ветераните от „София БГ“ победиха с 3:2 лидера в класирането „Парк Рич“ и докоснаха титлата. В 5-та минута, бившият професионален футболист и съдия Наско Иванов отправи изненадващ удар по земя и вкара за 1:0. В средата на полувремето, Виктор Димитров намери кълбото и с топовен удар от границата на наказателното поле покачи на 2:0. Така завърши първото полувреме в полза на българите. С подновяването на играта, главният съдия видя нарушение и отсъди дузпа за американците, които реализираха за 2:1. Десет минути по-късно, отново Наско Иванов вкара идентичен гол, като на Димитров, със силен удар отдалеч за 3:1. Играчите на „Парк Рич“ не се предадоха и вкараха попадение с глава за 3:2. Въпреки големия натиск, в последните минути на мача, нашите успяха да задържат преднината и да излязат крайни победители.

Треньорът Костадин Грозданов

„Доволен съм от всички момчета, раздадоха се докрай, постигнахме заслужена победа. Имаше малко повече напрегнати ситуации от друг път, но това е нормално, защото мачът трябваше да бъде непременно спечелен, с оглед първото място в групата. Сега всичко зависи от нас, имаме два отложени мача и ако победим, ще станем шампиони“, коментира играещият треньор на „София БГ“ – Костадин Грозданов.