Трета поредна победа, на закрито, постигна „Миньор“ Чикаго в Първа дивизия на Метролигата. „Чуковете“ се наложиха с 5:1 над ФК „Юнайтед“. Още с първата атака, бившият юношески национал – Пламен Пенев, изненада противниковия вратар със силен удар по земя за 1:0. В средата на 20-минутното полувреме, Борислав Радев вкара с удар от далеч централно срещу вратата на „Юнайтед“ за 2:0.

Голмайсторът Борислав Радев

При последвала контраатака, съперникът се върна в мача за 2:1. Надеждите им за обрат в срещата бяха попарени от Илия Ребреев, който тръгна с дрибъл през целия терен, направи двойно подаване на метри пред вратата и с топовен шут разстреля безпомощния страж на „Юнайтед“ за 3:1. Така завърши първата част в полза на българите.

Опитният Мирослав Манолов

С подновяването на играта, опитният Мирослав Манолов вкара дежурното си попадение за 4:1. Точка в спора сложи отново голмайсторът Пламен Пенев, оформяйки крайното 5:1.

„Отлична работа на помощник-треньора Стефан Златев. Поздравявам целия отбор и дано в следващите мачове играем със същия успех“, коментира създателят на „Миньор“ Чикаго – Николай Василев.

Помощник-треньорът Стефан Златев

След шести кръг българите имат три победи и три загуби. Спечелените точки им отреждат пето място от десет отбора във временното класиране.
Тази неделя, от 4:15 ч. следобяд, на адрес: 1033 Villa Ave, Villa Park, IL, 60181, „Миньор“ играе с ‘Юнайтед“ Чикаго.