02

Президентът на ISSA и PSL – Клаудио Фриго връчва преносимата купа на „Левски“ Чикаго

Най-новият български отбор зад граница „Левски“ Чикаго е най-добре представилият се роден тим за 2014-та година в Премиер Сокър Лийг. Това, стана ясно на традиционното годишно награждаване на футболните отбори. Официалното връчване на наградите се състоя през изминалата сряда в банкетната зала на „Розе гарден кафе“. Още с първото си участие в първенството“сините“ спечелиха „бялата“ девизия за над 30-сет годишни. „Левски“ Чикаго стана шампион два кръга преди края на шампионата, като само вицешампионите от „ДеПол“ успя да вземе точка на „сините“. А в последните два мача шампионите подариха служебни победи на своите опоненти, а спестените пари дадоха за благотворителност. В турнира за купата превъзходството беше още по-очебийно, след като на финала „Левски“ победи „студентите“ с впечатляващото 4:0. 03

Клаудио Фриго връчва шампионската купа на Димитър Стойков

„Почти всичко, което си бяхме поставили като цел при създаването на отбора го постигнахме. Радваме се, че направихме дубъл в годината на 100-годишният юбилей на „Левски“ София. Това е нашия скромен принос, към празника на всички левскари по света. Надявам се, другата година да е също толкова успешна като тази.“, коментира мениджърът на „Левски“ Чикаго 2014 – Пламен Бежански – Газдата.
В началото на следващия сезон шампионите ще играят и за суперкупата с победителите от „червената“ девизия – „България“. 04

Мистър Фриго дава преносимата купа на „България“

„Юнаците“ останаха втори в първенството, а „Балкан“, както и миналата година се задоволи с третото място. Най-старият клуб загуби на полуфинала в турнира за купата от вечния си съперник „България“.

06Членът на борда на директорите Петър Петров взима купата на „Ботев“ Чикаго

При над 40-сет годишните единственият български представител „Ботев“ Чикаго остана трети в първенството и игра на полуфинал за купата.

Един от старите клубове в Чикаго, който до този сезон играеше само в зала „Бодрост“, спечели трето място в първа девизия на „отворената“ група. „Бодрите момчета“ стигнаха и до полуфинал за купата, където отпаднаха от шампиона на „майсторската“ група – „Арлингтон Аксес Лайтенинг“. 05
Вицепрезидента Сам Йонта награждава помощник треньорът на „Бодрост“ – Александър Яновски

На тържеството ръководството на лигата даде високи оценки на двама рефери за добро съдийство през сезона в лицето на Warren Huey и Bill Niemeyer. Традиционната награда за спортсменство беше дадена на шампионите в „мейджър“ девизията – „Арлингтон Аксес Лайтенинг“. 10

Наградените съдии

Единственият български отбор останал без призово място „BSCC“, завърши последен в първа девизия, като „червените“ взеха две победи в последните два кръга. В турнира за купата „BSCC“ загуби още в първи кръг от бъдещия носител на купата – „Нейпървил Страйкърс“. На конкретния мач, заради неприлично отношение към съдиите, беше наказан със спиране на игралните правата за две години капитанът – Георги Бошнаков. На събранието предствителите на родните отбори повдигнаха въпроса за намаляване на наказанието, но ръководството на лигата отвърна, че нищо не може да се направи, защото Бошнаков не се е явил на повиквателната за изслушване. След наказанието на създателя на „BSCC“, клубът е заплашен от разформироване или футболисите, повечето от които са прехвърлили 30-сет годиншна възраст, имат идея да се включат в девизията за над 30 -сет годишни.