Бившият играч на ЦСКА – Мирослав Манолов направи фурор във втори пореден мач за “Бодрост” Чикаго. Българите се скъсаха да пропускат и губеха с 1:0 до 73-та минута, когато гения на Манолов се отключи. Плеймейкърът Мартин Чекъров намери с дълъг пас през центъра Манолов.

Зелените поздравяват голмайстора Мирослав Манолов

Нападателят овладя и надбяга защитник, чукна топката покрай вратаря и я вкара мощно с глава за 1:0. Пет минути по-късно капитанът Асен Василев изведе Манолов сам зад защитата и голмайсторът покачи на 2:0.

Капитанът Асен Василев

Малко преди последния съдийски сигнал Танко Дяков подаде по дясното крило на Миро Манолов. Той надбяга защитник и излъга вратаря, които беше принуден да го фаулира. Главният съдия Антъни Фриго посочи бялата точка, а Манолов оформи своя хеттрик.

Организаторът Ивайло Баташки (с очилата)

“Беше много труден мач, но момчетата не се притесниха и продължиха да играят до края. Успяхме да обърнем след като падахме с 1:0. Имахме шанс да изравним преди това, но ни липсваше късмет. Всеки играч се раздаде и показахме, че сме по-добрият отбор. Миро Манолов е в страхотна форма”, коментира организаторът на “Бодрост” – Ивайло Баташки.

Тази неделя (18 август) от 11:00 часа сутринта на адрес: Olympic Park, Schaumburg, 1675 E. Old Schaumburg Road, Schaumburg, IL, 60173, игрище номер 9, “Бодрост” приема “Молдова”.