“Миньор” Чикаго загуби с 4:0 осминафинала за щатската купа от двукратния шампион на САЩ – “Адриа” 1959. За хърватите, през 70-те години на миналия век, е играл португалската легенда Еузебио.

Еузебио да Силва Ферейра с екипа на „Адриа“ през 1970 г. в Чикаго
(снимка: rwbadria.com )

Чуковете получиха първия гол в края на първата част, от контраатака. Секунди преди гола, гвинеецът Демба Камара беше фаулиран в средата на терена, но реферът остана безмълвен.

Демба Камара иска обяснение от съдята

През първите минути на второто полувреме, имаше интересни моменти и пред двете врати. След 60-та минута, на българите им свършиха батериите, докато хърватите поддържаха същото темпо от началото на срещата и успяха да отбележат три бързи гола за 4:0.

“Видяхме, че са по-добър отбор. Сверихме си часовниците. От такива мачове загуба няма. Когато играем със силни съперници и ние ставаме по-добри”, каза помощник-треньорът на “Миньор” – Стефан Златев.