DSTGFСветовният и европейски шампион за 2013-а Иво Ангелов загуби драматично от звездата на домакините Спенсър Манго в кулминацията на турнира „Джак Пинто” в Колорадо Спринг. Звездата ни в класическата борба в кат. до 59 кг водеше с 2:1, но две секунди преди края съперникът му успя да направи захват и събори българина за две точки и спечели.

„Стана голям мач! Много ме е яд, защото бях по-добър през цялото време, но едно отпускане две секунди преди края ми костваше победата. Спенсър Манго е голям борец и схватката беше страхотна. Американската публика беше много щастлива. Аз чакам моя реванш на световното първенство. Дано със Спенсър се изправим на финала един срещу друг.“, написа след схватката в социалната мрежа Иво Ангелов.

Преди това в кат. до 98 кг Владислав Методиев загуби с туш в петата минута от Кейлър Уилямс. Във втората част на отборното състезание американският отбор спечели с общ резултат 9:2 срещу световния тим.

Два дни по-рано Александър Костадинов победи Райън Манго, брат на Спенсър, в първата част от турнира „Джак Пинто“, когато отбора на света победи с 4:3.

Този уикенд националите ни ще участват на престижния турнир „Дейвид Шулц“, където при добър късмет в жребия Иво Ангелов, ще има шанс за реванш срещу Спенсър Манго.

източник:bul-wrestling.org