07

Левски е лидер в класирането

„Левски“ Чикаго отнесе временния лидер „Старе Буки“ с паметния резултат за всички „сини“ привърженици 7:1. Мача се изигра в Оак Броок от 9:30 часа сутринта при страхотен терен и прекрасно време за футбол. Така след три изиграни мача „Левски“ е с актив от три победи и голова разлика 22:1, „сините“ са едноличен лидер във временното класиране в „бялата“ девизия за над 30-сет годишни в Премиер Сокър Лийг. В 13-та минута головата фиеста за „Левски“ откри Йордан Радев, той вкара за 0:1 след разбъркване в наказателното поле на поляците. Десет минути по-късно дежурният си гол записа и синята девятка Васил Чирпанлиев за 0:2. Малко преди края на първата част трети гол за „сините“ отбеляза Стоян Трендафилов. С подновяването на играта треньора Пламен Бежански беше видял слабо звено в защитата на поляците и сложи бързоногото крило Стефан Златев по левия фланг. Резултата не закъсня и Златев избухна с хеттрик във втори пореден мач за 0:6. Поляците си повярвха за миг и успяха да вкарат почетно попадение за 1:6. Левскарският резултат 1:7 оформи Йордан Ничев. Тази неделя от 9:30 часа сутринта „Левски“ приема аутсайдера „Итаска“ на адрес: 1750 Techny Rd Northbrook, IL 60062.                 „Много добре играхме, дисциплинирано с красиви моменти и хубави голове, захождахме по крилата, това ни беше най-силният мач до този момент от началото на първенството. Следващият ни съперник „Итаска“ не трябва да се подценява, защото в аматьорския футбол всичко е възможно. Играеме ли дисциплинирано не би трябвало да имаме проблеми. След този кръг влизаме в тежка серия с много сериозни съперници и това ще бъде истинският текст за нас.“, сподели треньорът на „Левски“ Чикаго – Пламен Бежански – Газдата.