„Миньор“ Чикаго загуби с 3:1 от „Швабен“ 1926, в първия си официален мач за сезона. Немците поведоха след гол от контраатака. Преди края на първото полувреме, „чуковете“ изравниха от дузпа. Играч на немците спря с ръка топката, която влизаше във вратата. Левият бек Стефан Златев вкара хладнокръвно в противоположния ъгъл на плонжа на вратаря. В средата на втората част, отново от контраатака, Христо Христов изби във вратата силен удар от ляво за 2:1. Малко след това, Ивалин Гунчев стреля опасно от малкото наказателно поле, но ударът му срещна защитник. Таранът Танко Дяков премина между двама защитници остана сам срещу вратаря и беше спънат грубо отзад, но съдията остана безмълвен. Миньорци се бяха настанили в половината на немците, когато загубиха владеенето на топката и след контраатака получиха трети гол.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на футболния деятел Тони Далас

„Много добра организация за мача на треньора Емил Миланов. Беше събрал страхотни играчи. В същото време, „Швабен“ излязоха с подмладен състав. Не мога да твърдя дали бяхме по-добри, но със сигурност не бяхме по-слаби. Момчетата се бореха мъжки и не заслужаваха да загубят. Не успях да разбера съдиите, дали от липса на опит, или от лоялност към един от най-старите отбори в лигата, свириха по този начин. Дано в следващия мач имаме повече късмет“, коментира създателят на „Миньор“ Чикаго – Николай Василев.

Тази неделя (30 април), от 5 PM, „Миньор“ играе с шампиона „Игълс“ на Triton Collеge Soccer Field.