Чуковете поздравяват голмайстора Светозар Гюров

02

Голмайсторът Стефан Златев получава поздравления

Миньор Чикаго завърши наравно 3:3 със силната футболна школа „Меджик“, в предпоследния си мач от първенството в зала в „Метрополитън Сокър Лийг“. Първи за българите се разписа опитният Светозар Гюров. Чуковете губеха с 2:1, когато Дидо Радев изведе по прекрасен начин Стефан Златев, който разстреля вратаря от близко разстояние за 2:2. Пет минути след началото на втората част, Андрей Василев отбеляза страхотен гол от малък ъгъл. Той успя с изключителна прецизност и сила да забоде топката по диагонала в срещуположния горен ъгъл. Жълто-черните не успяха да се порадват дълго на гола, защото американците иравниха на следващата атака. Така резултатът остана непроменен докрая на мача. На вратата на чуковете през целия мач пази блестящо младата надежда Влади Великин.

DSC_0612

Влади Великин

„Като цяло съм доволен от момчетата. Разбира се, има още какво да се желае, но специално футболът в зала много наподобява прииоми от хокея и нашите състезатели трудно свикват на грубата и физическа игра на противниковите отбори. Следващата седмица е последният ни мач в зала, след което започваме де се оглеждаме за партньори в контролните мачове на открито“, коментира помощник-треньорът на „Миньор“ (Чикаго) – Емил Миланов.

????????????????????????????????????

Андрей Василев щастлив след гола си

Тази неделя, от 5:15 следобяд, „Миньор“ (Чикаго) играе срещу украинския тим „Лайънс“.