Най-старият български отбор – “Балкан” 2001, победи с 4:2 “България”, в родното дерби на Чикаго, при над 30-годишните.
Мачът се изигра на тежък терен. В началото на срещата, отборът на “България” се настани в половината на “Балкан” и логично, след много пропуски, поведе в резултата. След центриране на Владимир Вукайелович в наказателното поле, Венцислав Динков засече топката с глава и откри за 1:0. Радостта в редиците на юнаците беше кратка. На следващата атака, играещият треньор Стоян Трендафилов, направи двойно подаване с Росен Каптиев и с удар покрай вратаря Христо Христов, изравни за 1:1. Малко преди края на първата част, Стефан Венев подаде на Костадин Шилев и той вкара за 2:1. Така завърши първото полувреме, с гол преднина за “Балкан”.

Радост в редиците на „Балкан“

След почивката, Асен Василев изведе по прекрасен начин от дълбочина Стефан Венев и последния отбеляза за 3:1. В средата на второто полувреме, след директен обстрел от пряк свободен удар, албанецът Бежко Лерт намали на 3:2. В продълженията на мача, Стоян Трендафилов изведе по лявото крило Валентин Димитров. Той се освободи от защитник, напредна, и с удар в противоположния горен ъгъл, вкара гола на успокоението за 4:2.

Двамата голмайстори Стоян Трендафилов (играещ треньор) и Венцислав Динков („България“)

“Мачът беше равностоен. Благодаря на момчетата, че спазиха тактическите указания и най-вече, че се раздадоха до край. Поздравявам ги за хубавата победа”, коментира играещият треньор на “Балкан” – Стоян Трендафилов.

Тази събота (18 август) от 4:30 часа следобяд на адрес: Glenbard East HS, 1014 South Main St, Lombard, IL 60148, „Балкан“ играе с най-старият полски тим „Висла“ 1927.