Във вечното българско дерби на Чикаго, „България“ победи с 3:1 „Балкан“, в мач от „червената“ дивизия на Премиерлигата. След победата, „лъвовете“ изместиха „Балкан“ от второто място във временното класиране. Временен лидер е отборът на „Хорсебокс Юнайтед“.

Миро Николов печели първа топка

В средата на първата част, сърбинът Владимир Вукайелович отбеляза гол за „България“, след самостоятелен пробив. В последната минута, преди почивката, „Балкан“ изравни резултата.

Владимир Вукайелович

Главният съдия свири 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Евгени Михайлов във вратарското поле. С изпълнението на дузпата се нагърби Валентин Димитров. Той вкара топката хладнокръвно в противоположния ъгъл на плонжа на Христо Христов. На полуврвмето, резултатът беше равен 1:1.

„Балканци“ поздравяват голмайстора Валентин Димитров

Малко след началото на втората част, Владимир Вукайелович асистира на Пламен Памуков за 2:1. Десет минути по-късно, играещият треньор Анатоли Вътев центрира от ляво и сложи топката върху главата на отлично пласирания Пламен Памуков, за който остана само да отбележи от един метър за 3:1.

Вътев и Минчев поздравяват голмайстора Памуков

Тази събота (12 август), от 3:00 ч. следобяд, на адрес: Private Bank Fire Pitch, 3626 N Talman Ave, Chicago, IL, 60618, „Балкан“ гостува на лидера „Хорсебокс Юнайтед“. Същия ден, от 4:30 ч. следобяд, на адрес: Windemere Park, Elk Grove Village, 1780 Longboat Dr, Elk Grove Village, IL, 60007, „България“ гостува на коравия отбор на „Торино“.