„Левски“ Чикаго загуби с 2:1 дербито с гръцкия тим „АЕК“ Чикаго, в “Бялата” дивизия за над 30-годишни. В 5-та минута, сините поведоха с 1:0 с гол на бившия професионален играч Мирослав Манолов. Асистенцията за попадението направи Николай Златанов.

Сините“ се поздравяват след гола на Мирослав Манолов

До края на първата част българите изпуснаха още дузина възможности за отбелязване на гол. Най-фрапиращият удар срещна страничната греда, а негов автор бе опитният Росен Каптиев. Междувременно, след колективна грешка в българската отбрана, гърците изравниха за 1:1.

Росен Каптиев в битка на втория етаж

Заряда на срещата принуди главният съдия да нашари и двата отбора с жълти картони за различни провинения. В 55-та минута за спорно нарушение и втори жълт картон, беше изгонен голмайсторът Мирослав Манолов.

Мигове преди Миро Манолов да напусне терена за втори жълт картон

Въпреки намаления състав, сините атакуваха непрестанно, а южните ни съседи играеха на контраатаки. При една от българските атаки, Николай Златанов удари греда. На следващата атака отново той завъртя трима съперници, но изпусна момента да подаде на свободните си съотборници. Гърците се възползваха по най-добрият начин и след добре организирана контраатака „АЕК“ поведе с 2:1, резултат, който се запази до края на срещата.

Николай Златанов

„Този сезон ще играем предимно дербита. В момента, в нашата група, всеки може да победи всеки. С румънците ще ни бъде много трудно без наказания Мирослав Манолов. Дано имаме късмет, защото срещу гърците нямахме“, коментира организаторът на „Левски“ Чикаго – Николай Василев.

Тази неделя (13 юни), от 9:00 ч. сутринта чикагско време, на адрес: Wheeling High School 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL 60090, „Левски“ Чикаго приема румънския тим „Оасу“.