Шампионът на САЩ при над 30-годишните – „Левски“ Чикаго, отнесе с 12:2 „Реал“ 1957. Сърбинът Владимир Вукайелович започна погрома с два идентични гола, със самостоятелен пробив по дясното крило. Третото попадение беше рядко виждан гол с гърди на Мирослав Манолов, асистенцията дойде след центриране от дясно на Вукайелович. На следващата атака, Влади Вукайелович центрира отново и Бато Радонич се възползва с удар от воле за 4:1. Междувременно, „белите“ намалиха на 4:1. Голът на домакините сякаш ядоса „сините“ и те веднага бяха наказани с нов гол за 5:1. Вукайелович даде дълъг диагонален пас на Радонич, който финно овладя коженото кълбо, излъга защитник и отбеляза.

Двамата голмайстори Радонич и Манолов се поздравяват

За 6:1 попадението вкара Миро Манолов сам срещу вратаря, а асистенцията през центъра дойде отново от сърбина. Малко след това, отново „синята“ девятка Манолов, с удар от точката на дузпата, направи свещеното 7:1. Пет минути по-късно, организаторът Николай Василев пропусна да увеличи преднината от дузпа. Секунди преди края на първата част, Влади Вукайелович асисистира на Бато, който отбеляза за 8:1 на полувремето.

Голмайсторът Миро Манолов

След почивката, „сините“ намалиха темпото и получиха втори гол за 8:2. Инкасираното попадение отново подейства мотивиращо за „Левски“. Както в началото на срещата, Владимир Вукайелович вкара два бързи гола за 10:2. Отново той подаде на Димитър Стойков, последния вкара за 11:2. Крайният резултат 12:2 оформи Мирослав Манолов, с четвъртото си попадение в мача.

Ники Василев поздравява голмайсторите Димитър Стойков и Бато Радонич

„Истинските мачове тепърва предстоят. Навилзаме във фаза и ако искаме да станем шампиони за пореден път, трябват задължителни победи до края. Ако успеем да го направим, това ще бъде най-успешната година за отбора, откакто съществува. Имаме сили, добър отбор сме и всичко е в нашите ръце. Трябва да се борим до края, да го искаме силно, и ще успеем да го постигнем“, коментира треньорът на „Левски“ Чикаго – Пламен Бежански – Газдата.

Треньорът Пламен Бежански

Тази неделя (17 септември), на адрес: Lazier Field, Evanston, 2301 Church St, EvanstonIL 60201, „Левски“ гостува на традиционно неудобния съперник „АЕК“ Чикаго.
Припомняме ви, че първата среща между двата отбора този сезон завърши с убедителна победа, с 4:1 за гърците. Българите си върнаха за загубата на полуфинала за купата на щата, побеждавайки трудно след обрат с 3:2.