„Македония“ Чикаго отстъпи с 4:1 от литовския тим „Литсц“, в мач от предпоследния кръг на Първа дивизия в Метролигата. Братята македонци отстъпиха, поради слаба физическа подготовка. Те не бяха надиграни, а бяха надбягани от литовците. Почетното попадение за „Македония“ отбеляза Злате Танески. На полувремето резултата беше равен 1:1.

Играещият треньор Ване Котев

„Играхме с равностоен съперник, но липсата на достатъчно смени ни провали в мача. Бързо отпаднахме физически и през второто полувреме ни надиграха. Надявам се, за следващия мач да имаме повече хора“, коментира играещият треньор Ване Котев.

Тази неделя (01 юли) от 3:00 часа следобяд на адрес: Oak Brook Park District, 1450 Forest Gate Rd, Oak Brook, IL 60523, „Македония“ приема немския „Грийн Лайт“.