“Миньор” Чикаго извъртя нулево равенство с втория във временното класиране “Ди Ес Ей Уайт”. Безспорно най-голяма заслуга за липсата на голове в двете врати имаха двамата вратари, които се представиха блестящо. В 5-та минута на мача съдиите отсъдиха дузпа за “Ди Ес Ей Уайт”. Стражът на “Миньор” – Никола Каранаков, успя да отрази с крак удара от бялата точка.

Никола Каранаков спаси удара от бялата точка

Последваха още няколко отлични негови намеси, които запазиха суха миньорската вратата. При една от атаките на противника, коженото кълбо удари горна греда и само добрият късмет спомогна за липсата на попадение. Най-големият пропуск през първата част за “Миньор” сътвори Борислав Радев, който направи страхотна двойна комбинация с Велиян Михалев, но ударът му не уцели рамките на вратата. Преди него играещият помощник-треньор Николай Янев, опита стрелба от далечно разстояние, но и неговият удар срещна стената.

Борислав Радев нямаше късмет да отбележи

С подновяването на играта отново Ники Янев стреля по земя от далеч, топката попадна в Любен Танушев, който беше много добре затворен от противниковия вратар и стреля право в него. До края на мача почти всички футболисти на „винкелите“ се скъсаха да пропускат. Младите играчи Кристиян Щерев и Денис Зейнели пробваха стрелба от разстояние. Най-фрапантни пропуски, сами срещу вратаря направиха Велиян Михалев, Борислав Радев, Николай Филчев и Любен Танушев.

Велиян Михалев с пореден неуспешен опит да отбележи

Секунди преди края на мача играчите на „Ди Ес Ей Уайт“ хванаха жълто-черните на контраатака. Футболист на противника пресече пас на Николай Филчев към Борислав Радев. При развитието на контраатаката играч на „Ди Ес Ей Уайт“ пусна дълъг пас. Стражът Никола Каранаков се принуди да излезе извън наказателното поле и с последни усилия изпревари нападателя изритвайки топката. За лош късмет коженото кълбо се удари в тялото на Илиян Ангелов, който следваше плътно атакуващия играч. Топката отскочи на главата на Ники Филчев и тръгна заплашително към българската врата. За щастие Филчев успя да се хвърли на шпагат и да предотварти гола, буквално от голлинията.

Младият Ники Филчев си поправи грешката в атака

„Поздравления за момчетата, бориха се и играха до последната минута. Получи се много оспорван мач. Имахме много положения, но не успяхме да се възползваме. Съперникът също изпусна своите шансове. Стражът Никола Каранаков спаси дузпа и направи още куп отлични спасявания. Продължаваме да подобряваме играта си, дано постигнем добър резултат със следващия корав противник“, коментира играещият помощник-треньор Николай Янев.

Играещият помощник-треньор Ники Янев в атака

Тази неделя (28 февруари) от 2:00 часа следобяд „Миньор“ Чикаго играе с полския тим „Уния“ Чикаго. Мачът ще се изиграе в зала „Сокър Сити Палатайн“, намираща се на адрес: 545 S Consumers Ave, Palatine IL, 60074. Българите желаещи да подкрепят на живо българския отбор, заплащат билет на влизане в залата на стойност $5. Входът за деца до 14 години е безплатен.