„Миньор“ Чикаго победи с 3:2 като гост, японския тим „Шогун Уинд“. От самото начало на срещата, „чуковете“ владееха повече топката и пропуснаха няколко положения за отбелязване на гол.

В 15-та минута, индивидуална грешка на Любен Танушев, който върна неразчетено пас назад към централните защитници, позволи на японския нападател да остане сам срещу вратаря и да отбележи за 1:0.

Любен Танушев

Десет минути по-късно, след странично хвърляне по лявото крило, Георги Кьосев получи топката. Той успя ловко да се освободи от персоналния си пазач и излезе сам срещу японския страж. Кьосев видя неговия съименник Георги Спасов и пусна коженото кълбо успоредно на гол-линията по земя. Перничанинът Георги Спасов я вкара с едно докосване на празната врата и изравни за 1:1.

Миньорци се радват на попадението на тандема Кьосев – Спасов

В 30-та минута, дебютантът Милен Манчев подаде в центъра на опитния Борислав Радев. Последният направи двойно подаване с младия Йордан Нейков. Радев чукна топката между бега и централния защитник и с тънък финт навлезе в наказателното поле, където стреля силно в близкия ъгъл и отбеляза за 2:1. Така завърши първото полувреме.

Георги Кьосев поздравява голмайстора Борислав Радев

В средата на второто полувреме, централният защитник Асен Василев изчисти с дълга топка напред, където бързоногото крило Георги Кьосев овладява. Той преодоля един на един срещу централния защитник, изпревари го и вкара за 3:1

Голмайсторът Георги Кьосев сам срещу половината отбор на „Шогун“

Последва отпускане в миньорските редици и японците се пренесоха в половината на българите. Младият вратар Мартин Аргиров направи две страхотни намеси. Първият път стражът разгада заучено положение от ъглов удар. Вторият път отново след центриране от ъглов удар, японски играч стреля опасно, но Мартин Аргиров извади блестящо топката, която буквално влизаше под напречната греда.

Вратарят на „Миньор“ Чикаго е дупничанинът Мартин Аргиров

Въпреки двете отлични намеси на българския страж, при третия поред корнер играч на японците я посрещна от воле с вътрешен удар и намали резултата на 3:2. Последните минути, със задружни усилия, българите успяха да удържат натиска и да устискат победата, с която продължават да са лидери във временното класиране.

Тази неделя (01 август), от 11:00 ч., на адрес: Wheeling High School 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL, 60090, „Миньор“ Чикаго приема полския тим „Уния“ Чикаго.

Припомняме ви, че в първия мач между двата отбора, „чуковете“ успяха да се наложат с 5:3.