“Миньор” Чикаго отнесе с 4:0 полския тим “Стари Бики” 1983. Жълто-черните поведоха с гол на 15-годишния талант Брендън Божков. В 5-та минута, опитният Николай Катранджийски изведе зад защитата Брендън Божков и младокът мушна топката под плонжа на вратаря за 1:0.

Голмайсторът Брендън Божков

В средата на първата част, голмайсторът размени няколко подавания със Симеон Стоянов, в близост до противниковото наказателно поле. При последния пас, Божков изведе Стоянов на стрелкова позиция и той не сгреши за 2:0.

Младият Симеон Стоянов отбеляза два гола за „Миньор“ Чикаго

Първото полувреме завърши с този резултат.

С подновяването на играта, Георги Кьосев напредна от дясно и подаде към Хорхе Молина. Мексиканецът стреля опасно, но нацели страничната греда.

В 62-минута, Хорхе Молина тръгна от центъра на дрибъл и подаде на Едуард Начев. Той даде къс пас към Симеон Стоянов, който стреля от далеч в левия ъгъл и вкара за 3:0.

При следващата атака, двама защитници пресираха Марио Иванов, близо до наказателното поле. Съдията отсъди пряк свободен удар. Играещият помощник-треньор – Иван Михалев, се нагърби с изпълнението. Вратарят на “Стари Бики” отби топката, но при добавката, Едуард Начев беше най-съобразителен и вкара за 4:0.

Голмайсторът Едуард Начев

Пет минути по-късно, Пламен Пенев тресна странична греда. А заради два последователни жълти картона и последвалия червен, опитният Иван Михалев ще пропусне следващия мач.

“Спечелихме мач, който бяхме длъжни да спечелим. Подценихме противника и победихме с по-малък резултат от първата среща. За съжаление, поради същата причина загубихме ценен играч като Иван Михалев за следващия двубой”, коментира играрещият помощник-треньор на “Миньор” Чикаго – Борислав Радев.

Иван Михалев ще пропусне следващия мач

Тази неделя (28 август), от 11:00 ч. сутринта, “Миньор” Чикаго приема “Ред Девилс”. Мачът ще се изиграе на адрес: Munz Athletic Complex, Glenview 1901 Johns Dr, Glenview, IL.