“Миньор” Чикаго загуби с 2:0 от силната футболна академия “Сокърс”. В 22-та минута, при резултат 0:0, Иван Михалев излезе на позиция сам срещу вратаря, но вместо да стреля, реши да подаде на Мирослав Манолов. Пасът му не беше точен и забави Манолов. Противниковите защитници се реорганизираха и се справиха със ситуацията. Пет минути по-късно, “Сокърс” вкара на контраатака за 1:0. Така завърши първата част с преднина за американците.

Мирослав Манолов

В 64-та минута, индивидуална грешка в защита позволи на нападателя на “Сокърс” да отправи силен удар от далеч и отбеляза за 2:0. Малко след това, Владимир Вукайлович имаше възможност да стреля от наказателното поле на съперника, но топката срещна тялото на защитник.

Миро Манолов, Танко Дяков и Влади Вукайлович

“През по-голямата част от мача, битката се водеше в средата на терена. Младите момчета от “Сокърс” показаха по-добра игра и заслужено победиха”, коментира играещият помощник-треньор на „Миньор“ Чикаго – Стефан Златев.