“Миньор” Чикаго спечели балканската битка с 2:1 срещу “Морава”. Българите победиха сърбите в четвъртфинален мач в турнира за купата на Премиерлигата.

През първото полувреме „чуковете“ доминираха на терена, но не можаха да реализират ситуациите, които създадоха.

Пламен Пенев асистира за първия гол

В 55-та минута Пламен Пенев завъртя трима защитници и успя да подаде на Георги Кьосев. Той овладя топката на пенала и стреля неспасяемо по земя отбелязвайки за 1:0.

Георги Кьосев с гол и асистенция

Десет минути по-късно, голмайсторът Георги Кьосев изведе Симеон Стоянов сам срещу вратаря. За младата надежда остана само да мушне топката под плонжа на вратаря за 2:0.

В 81-та минута сърбите намалиха на 2:1, след заучено положение на изпълнение от ъглов удар.

Голмайсторът Симеон Стоянов

“Въпреки младия ни състав изиграхме много мъжки мач. Гордея се с момчетата, заслужихме победата и продължаваме напред в борбата за Купата”, коментира играещият треньор на “Миньор” Чикаго – Борислав Радев.