В мач от отворената група на Премиерлигата, “Бодрост” победи с 3:1 “Джагелония” и излезе начело в класирането на майсторската група. Резултатът за българите откри бившият професионален футболист Мирослав Манолов.

Голмайсторът Танко Дяков

Малко по-късно, след далечен удар на Танко Дяков, полският страж изби топката, която попадна в краката на отлично пласирания Велиян Михалев и той покачи на 2:0. Този резултат остана непроменен до края на първото полувреме.

Велиян Михалев миг преди да отбележи

През втората част, Пламен Пенев изведе с хитър пас снажния Танко Дяков, който отбеляза за 3:0. Междувременно Миро Манолов получи втори жълт картон, съответно червен и напусна играта. Поляците отбелязаха почетното попадение в последните минути на срещата за крайното 3:1. Цяло второ полувреме, на българската врата пази полевият играч Асен Василев.

Асен Василев игра цяло второ полувреме като вратар

“Бяхме по-добрия отбор и заслужено победихме. Жалко за пресиления червен картон на Миро Манолов, но това е футбола. Поздравявам всички момчета, раздадоха се, съперникът беше корав”, коментира отганизаторът на “Бодрост” – Ивайло Баташки.

След успеха „Бодрост“ излезе начело в класирането на отворената група в Премиерлигата. Българите са временни лидери с четири победи и само една допусната загуба.