“Левски” Чикаго победи с 6:3 японския тим “Шогун”, във втори кръг на Премиерлигата, при над 30-годишните.

Двубоят започна трудно за сините, които получиха гол пасив. За радост, след самостоятелен пробив, бившият проиграч Танко Дяков изравни за 1:1.

Голмайсторът Танко Дяков

Пет минути по-късно, Диан Радев изведе по лявото крилото угандеца Фредерик Кабуйе, който отбеляза за 2:1. Индивидуална грешка в защитата на българите, позволи изравняване за 2:2.

Малко преди края на първото полувреме играещият треньор Росен Каптиев изведе на стрелкова позиция другия угандец в “Левски” – Чарлс Вассава. Той овладя коженото кълбо, напредна и мушна топката под плонжа на японския страж за 3:2. Така завърши първата част.

Играещият треньор Росен Каптиев

С подновяването на играта японският нападател пресече пас на голмайстора Дяков към Каптиев, японецът излезе сам срещу вратаря и изравни за 3:3. За пореден път снажният Танко Дяков показа класата си и още на следващата атака поправи грешката си за 4:3.

Танко Дяков получава поздравления

Две минути по-късно, в наказателното поле на съперника, развихрилият се Танко Дяков, беше спрян с цената на нарушение. Главният съдия посочи мигновенно бялата точка. Опитният играч джентълменски даде възможност на организатора на отбора – Николай Василев, да изпълни наказателния удар. Той направи малка засилка и вкара неспасяемо в горния десен ъгъл за 5:3.

Двамата голмайстори Вассава и Кабуйе

Последното попадение за 6:3, вкара отново Фредерик Кабуйе, след комбинация с Чарлс Вассава.

Миро Манолов показа голямата си класа

В първи кръг сините разгромиха с 10:0 аутсайдера “Стинг”. Осем от попаденията отбеляза бившият професионален играч – Мирослав Манолов. Към рецитала си в мача, топнападателят добави и две асистенци към другия голмайстор Росен Каптиев.