“Левски” Чикаго допусна първа загуба в първенството за над 30-годишни, в Премиерлигата. “Сините” отстъпиха с 4:2 на “Интернационал” 1996. Всичките шест гола в мача паднаха през първото полувреме. Италианците на два пъти повеждаха в резултата, а таранът Танко Дяков изравняваше за 2:2.

Голмайсторът Танко Дяков

Точно, когато играта на българите беше в подем, гостите вкараха два бързи гола, след контраатаки. Цяло второ полувреме левскарите играха в половината на “Интернационал”. Танко Дяков нацели сглобката на вратата от пряк свободен удар и изпусна още няколко възможности да вкара.

Танко Дяков и Ивалин Гунчев се поздравяват след втория гол

Левскарите Ивалин Гунчев, Мартин Чекъров, Стоян Стойчев и Даниел Гомез също имаха своите шансове, но ударите им минаваха покрай вратата или противниковият страж спасяваше. Минути преди края на срещата, Танко Дяков и Стефан Венев получиха червени картони за разногласие с главния съдия.

Мартин Чекъров

“Интернационал” са много опасен съперник и това се видя на терена. Като истински италианци играха добре в защита, вратарят им също спаси доста положения. Не бяха по-добри от нас, просто имаха много късмет. От шест удара към вратата вкараха четири гола. Ние имахме двойно повече, но не можахме да ги реализираме”, коментира организаторът на “Левски” Чикаго – Николай Василев.

Спонсорът Михаил Михайлов

Въпреки загубата, “Левски” остава лидер във временното класиране в “бялата” дивизия. Българите имат шест победи и една загуба. Отбелязали са 35 гола, допуснали са 6 и имат 18 спечелени точки. Зад нашите са два румънски отбора “Оасу” и “Триколори”, съответно с по 16 и 15 точки.

Вратарят Джон О’Конър

Тази неделя (21 юли), от 9:00 ч. сутринта, “Левски” гостува на последния в класирането “Стимулус Пакидж Юнайтед”. Мястото на провеждането на двубоя е: St Joseph HS, 10900 W Cermak Rd, Westchester, IL, 60154.