06

Меле в наказателното на „Миньор“ Чикаго

„Миньор“ Чикаго загуби с 5:2 в приятелски мач срещу 18-сет годишната формация на „Меджик“. Страхотното представяне на българите през сезона и влизането им в най-силната полупрофесинална лига в САЩ, накара американската сокър академия „Меджик“ да покани „чуковете“ за спаринг партньор. Мачът се изигра през изминалата неделна вечер на закрито в предградието на Чикаго-Хайлънд Парк. За контролната среща треньорът Емил Миланов можеше да разчита само на 13-сет футболисти, който се явиха за мача, като само четирима от тях бяха от титулярния състав на „винкелите“. Припомняме ви, че през миналото лято „Миньор“ Чикаго претърпя загуба със 7:0 от същия противник, които има в редиците си четирма национални играчи на САЩ за юноши. Отборът на „Меджик“ беше воден от главният треньор в школата – Бато Радонич. Роденият в Черна гора, сръбски специалист Радонич е и национал на САЩ по футзал. 07

Евгени Руссу

Мачът започна на високи обороти и при първата по-сериозна атака на американците, индивидуална грешка в защита на Евгени Руссу позволи излизането на Бен Потир сам срещу Мартин Митев, който откри за 1:0. Две минути по-късно Дамян Димов скочи за висока топка, но при приземяването се контузи лошо в коляното и напусна играта. 03

Дамян Димов се контузи (в средата)

След неприятния инцидент „жълто-черните“ се скъсаха да пропускат. При липсата на Росен Каптиев, Дидо Радев игра като централен нападател. На три пъти той излизаше очи в очи със стража на „белите“ и национал на САЩ – Konrad Dziedzic, но не успя да го преодолее. Бившият юношески национал на България – Пламен Пенев на два пъти стреля опасно, но ударите му минаха близко да страничната греда. 04

Дидо Радев

Първата част завърши при резултат 1:0 за „Меджик“. С подновяването на играта Дидо Радев, се беше върнал да помага на защитата и успя да отнеме една топка, която мигновенно подаде на неостаряващия Тони Тодоров в центъра на терена. Тодоров напредна и изведе хитро между двама Пламен Пенев, който с външен удар по земя с левия крак изравни за 1:1.

01

Голмайсторът Пламен Пенев

Пет минути по-късно при центриране от корнер на Дидо Радев, младият Павел Славов нацели гредата. В ответната атака при съмнения за засада Майкъл Гало успяха да изведе отново „Меджик“ напред за 2:1. Малко по-късно дойдоха минутите на нападателя Емануел Саби, който беше оставен да стреля необеспокояван от границата на наказателното поле и след бомбен шут резултатът набъбна на 3:1. Все пак при едно меле „винкелите“ успяха да намалят на 3:2, след гол на македонецът Борче Йованов.

02

Македонецът Борче Йованов (с топката)

Силите на миньорци стигнаха до тук, защото в оставащите 20-сет минути българите инкасираха нови два гола на Саби за крайният резултат 5:2. За „Миньор“ Чикаго изненадващо най-добрият на терена беше 46-сет годишният ветеран Тони Тодоров, а в отбора на „Меджик“ най-добре се изяви титулярният вратар на САЩ за юноши-Konrad Dziedzic.05

Ветеранът Тони Тодоров е сритан за пореден път

„Получи се полезна проверка и за двата отбора, въпреки, че не можахме да се съберем всички, но пък успяхме да изпробваме нови играчи. Срещу себе си имахме един добре организиран тим. Доволен съм от момчетата, играха добре, но липсата на многото основни състезатели повлия на крайният изход на двубоя. Надявам се тези приятелски мачове да зачестяват, защото ще имаме нужда от подобен опит за следващия сезон.“, коментира след мача треньорът на „Миньор“ Чикаго – Емил Миланов.