„Миньор“ (Чикаго) завърши наравно 2:2 срещу „Република Сръпска“ и пропусна чудесна възможност да спечели първи три точки от началото на втория полусезон. В 10-минута Ивалин Гунчев центрира от десния корнер в наказателното поле на домакините. Там най-съобразителен се оказа играещия като централен защитник Стойчо Костадинов, който изведе „чуковете“ напред в резултата за 1:0. Десет минути по-късно при едно съревновние за първа топка другият централен защитник Светозар Гюров беше грубо фаулиран в гръб. За учудване на всички, съдиите останаха безмълвни и играта продължи. Сърбите използваха пукнатината в защитния вал на „Миньор“ и изравниха за 1:1. Веднага след гола, Гюров беше изнесен от своите съотборници извън игралното поле. Първото полувреме завърши при този резултат.

dsc_0135

В началото на втората част сърбите направиха хубава контраатака и излязоха на позиция трима на един, срещу дебютанта на вратата Кристиян Иванов. Роденият в Перник страж извади за втори път топката от мрежата си за 2:1. В средата на часта Танко Дяков изяви лидерските си качества и изравни за 2:2. Пет минути по-късно Мето Даглов, беше грубо фаулиран и се наложи да напусне терена с помоща на треньора Емил Миланов и левия бек Стефан Златев. dsc_0235

Междувременно българите изпълниха фала и развиха отлична атака по-дясното крило, завършила с гол на Павел Славов. И точно когато главният рефер посочи центъра, страничният го привика при себе си и отмениха гола, заради 12-играч на „чуковете“ на терена. Конфузната ситуация се получи, защото докато Златев помагаше на своя съотборник Даглов, миньорци привикаха Гунчев да влезе, защото са с човек по-малко. И въпреки, че Гунчев не участва по никакъв начин в изработването на гола, попадението беше отменено.

dsc_0402

„Получи се хубав мач, доста открит с много положения пред двете врати. Показахме добра игра и от мач на мач стоиме по-добре. Поздравявам момчетата всички се раздадоха. Можем само да съжаляваме, че изпуснахме победата“, коментира треньорът на „Миньор“ (Чикаго) – Емил Миланов.