02

Голмайсторът Ивалин Гунчев (с топката)

В късният следобяд на изминалият неделен ден „Миньор“ Чикаго победи с 2:0 силната футболна школа „Меджик“ Чикаго. Това беше първи официален мач на „чуковете“ за сезон 2014 в най-силната футболна лига – Метрополитан. Мачът се игра при отлични условия на терена и силен страничен вятър във малкото градче Франкфорд, Илинойс в близост до границата с щата Индиана. Преди двубоя „винкелите“ бяха играли два приятелски мача срещу „магьосниците“, загубени с голям резултат и точно в правилния момент, жълто-черните успяха да си върнат за загубите. Трябва да се отбележи, че при загубите на „Миньор“ в контролите -„Меджик“ играха с трима юношески национални сътезатели, които отсъстваха за този двубой поради ангажименти с националния отбор на „янките“. През по-голямата част от мача играчите на „Миньор“ бяха по-активния отбор в нападение.

05

Светозар Гюров в атака за „Миньор“

Докато домакинският тим изграден от 19-сет годишни футболисти, разчиташе предимно на контраатаки и повече разиграване на топката в чакане на удобен момент за удар към „миньорската“ врата. За целият мач „магьосниците“ успяха да застрашат само два пъти вратата пазена от резервният вратар – Боян Петев. През първата част в средата на полувремето при натиск на „винкелите“, играч на домакините се опита да изчисти топката от вратарското поле, юношата на“Марица“ Пловдив и втори капитан на отбора – Атанас Каракитуков успя да свали с глава топката към Пламен Памуков, който майсторски с едно докосване, между двама противници, изведе Ивалин Гунчев на стрелкова позиция сам срещу вратаря и Гунчев не сгрши по земя за 1:0. През второто полувреме заваля силен дъжд, който примесен с вятъра предразполагаше към критични ситуации, но за щастие всички играчи завършиха мача без сериозни контузии. Малко преди края Пламен Памуков напредна по лявото крило и даде втората си асистенция в мача, този път на професионалният футболист Росен Каптиев, който навърза трима защитници и вкара за 2:0. „Хубаво е, че тръгнахме с победа. Добре играхме, владеехме мача. Много съм доволен от играта на отбора във фаза защита, момчетата добре се покриваха, помагаха си и не давaха свободни постранства на противника. Отбора на „Меджик“ е изграден от млади момчета добре тренирани, но генерални изводи не могат да се правят играем мач за мач и чакаме следващият съперник.“, сподели старши треньора на „Миньор“ Чикаго – Емил Миланов. Тази неделя във втори кръг „Миньор“ домакинства на хърватския тим „Тесла“, кръстен на известният изобретател Никола Тесла. Мачът ще се играе от три следобяд на Олимпик Парк в Шамбург. 03