“Миньор” Чикаго стартира предсезонната си подготовка в приятелски мач срещу украйнския тим “Кънекшън” 1997. Двубоят се изигра при минусови температури и снеговалеж на Олимпик парк в предградието на Чикаго – Шамбург. Срещата завърши при резултат 4:3 за украиците, а преди началото на мача, двата отбора се разбраха да играят в три полувремена по 30 минути. На два пъти за жълто-черните се разписа Борислав Радев, а един гол, с красив прехвърлящ удар, отбеляза Велиян Михалев.

“Получи се полезна проверка, най-много се радвам, че и двата отбора се разминаха без контузии. Резултата в приятелските срещи е без значение, важна е играта на отбора. В самото начало на сезона сме и тепърва трябва да подобряваме много компоненти в играта си”, коментира треньорът на “Миньор” Чикаго – Емил Миланов.

Тази неделя (22 април) от 2:30 часа следобяд на адрес: 545 John St, Bensenville, IL 60106, “Миньор” играе контрола с най-стария украински отбор “Лайънс” 1949.