В страхотна горещина, при температура над 30 градуса, „Миньор“ Чикаго завърши наравно 2:2 с най-силния сръбски отбор „Юнайтед Сръбс“, в шампионата на „Метролигата“.“Чуковете“ изпуснаха да победят западните ни съседи като гости, след като играещият помощник-треньор Стефан Златев пропусна от дузпа, която съдията отсъди за нарушение срещу Ивалин Гунчев. Въпреки пропуска, Стефан Златев все пак стана герой на мача. Пет минути по-късно, Дидо Радев беше спънат на границата, на наказателното поле. Магичният халф Николай Янев изпълни бързо фала, подавайки на Стефан Златев, който излезе очи в очи срещу сръбския страж и този път не пропусна да изравни за 2:2.

Играещият помощник-треньор Стефан Златев

В началото, българите поведоха след гол на Ивалин Гунчев. На полувремето резултатът беше равен 1:1, а заради големите горещини се наложи миньорци да сменят натежалият мокър екип на полувремето. Двадесет минути преди края, юношата Велиян Михалев беше изгонен след втори жълт картон, заради тактическо нарушение в центъра на терена. Малко след това сърбите също останаха с човек по-малко, заради грубо нарушение на Душан Грбич срещу Ивалин Гунчев.

Голмайсторът Ивалин Гунчев в атака

„За първи път печелим точка срещу този отбор, но въпреки това загубихме две. Поздравявам тандема Емил Миланов – Стефан Златев, защото, откакто те двамата водят отбора, нямаме загуба“, коментира създателят на „Миньор“ Чикаго-Николай Василев.

Тази неделя, 18-ти юни, от 5:00 ч. следобяд, на адрес: 1450 Forest Gate Rd, Oak Brook, IL 60523, „Миньор“ Чикаго играе с италианския „Интернационал“ 1996.