Миньор” Чикаго стартира с класическа победа сезон 2022. Чуковете зад океана, победиха с 3:0 сръбския тим “Морава”.

През първите 20-сет минути, сърбите владееха играта. Постепенно българите намериха своя ритъм. В 27-та минута, играещият треньор Борислав Радев се пребори за топката в центъра на терена и премина на слалом между двама противници. Той стигна до аут-линията и изкара коженото кълбо на точката на дузпата, където младата надежда Тони Кочев стреля от движение и откри резултата за 1:0.

Играещият треньор Борислав Радев

Пет минути преди края на първата част, атаката на жълто-черните тръгна отново от центъра. Бившият юношески национал – Пламен Пенев, изведе директно един от най-добре представящите се в мача – Георги Кьосев, който надбяга защитата и вкара за 2:0.

Двамата голмайстори Георги Кьосев (на преден)
и Тони Кочев

С подновяването на играта, отново авторът на второто попадение Георги Кьосев, отбеляза за крайния резултат 3:0. В последните 30 минути от двубоя, в игра за винкелите влязоха по-млади играчи.

“Не изиграхме мача по най-добрия начин, но и на тях им липсваха няколко титулярни играчи. Неутрализирахме най-добрия им футболист, благодарение на защитата, в лицето на опитния Николай Катранджийски и младия Кристиян Щерев”, коментира играещият треньор на “Миньор” Чикаго – Борислав Радев.

Тази неделя (22-ри май), на адрес: Oak Brook Polo Fields, 700 Oak Brook Rd, Oak Brook, IL, 60523, “Миньор” Чикаго гостува на “Ред Девилс”. Мачът стартира с начален час 11:00 ч. сутринта. Вход свободен.