Единственият български представител при над 40-годишните – „Ботев“ Чикаго, отстъпи с 0:3 от тазгодишния шампион на САЩ – “Джак Старс”. Преди седмица, съставеният от немци, хървати, перуанци, аржентинци и американци тим – “Джак Старс”, стана първият отбор от щата Илинойс при над 40-годишните, завоювал Националната Купа на САЩ.

Костадин Шилев в борба за топката

След успеха си срещу “Ботев”, в които играят само българи, звездният състав вече има 10 победи от 10 мача в първенството и е недостижим на върха. Първото попадение падна малко преди края на първата част, а след почивката гостите увеличиха преднината си до класическото 0:3.

Златан Буюклиев

“Като индивидуални, чисто футболни качества
“Джак Старс” не са по-добри от нас, но имат смазващо превъзходство във физическата подготовка, а в нашата възрастова група това е огромен плюс. С останалите отбори от групата ще се борим за второто място”, коментира играещият треньор на “Ботев” Чикаго – Наско Иванов.

Росен Каптиев между няколко съперници

До този момент в първенството на най-силната “А”- група, при над 40-годишните, жълто-черните са завоювали пет победи, два пъти са завършили наравно и са допуснали три загуби. Във временното класиране заемат четвърта позиция от осем отбора.