Единственият български представител при над 40-годишните – “Ботев” Чикаго, загуби полуфинала за Купата, в драматичен мач с 3:2 от Националните шампиони “Джак Старс”. Канарчетата първи откриха резултата, чрез Валентин Димитров.

Голмайсторът Валентин Димитров

В 32-та минута, с удар от палантерията, американците изравниха за 1:1. Първото полувреме завърши при равен резултат.

В началото на втората част, бившият професионален играч на “Джак Старс” Ален Сосо покачи на 2:1. В ответната атака, Виктор Банов вкара гол, но съдията вдигна флага за засада.

Виктор Банов

Все пак жълто-черните успяха да изравнят за 2:2, с гол на Светозар Гюров. Той буквално влезе с топката във вратата.

Голмайсторът Светозар Гюров (в ляво)

Пет минути по-късно, Валентин Димитров беше близо да стане герой на мача. Той имаше две възможности – да отправи удар или да подаде на капитана Васил Чирпанлиев. Димитров реши да стреля, но ударът му мина покрай страничната греда. Няколко минути преди края на мача, “Джак Старс” вкара с рикушет победното попадение за 3:2.

Главният рефер от Албания е отново в центъра на събитията

Заради неадекватните съдийски обсъждания, на няколко пъти мачът беше спиран, а играчите влизаха в спречквания.

“Разочарован съм от крайния резултат, бяхме абсолютно равностойни на именития ни съперник. Имахме своите шансове, но нямахме късмет да ги реализираме. Момчетата играха с голямо желание, мачът беше финал преди финала”, коментира треньорът на “Ботев” Чикаго – Наско Иванов.

Треньорът на „Ботев“ Чикаго – Наско Иванов (в дясно)