Най-старият български отбор “Балкан” 2001 постигна шеста поредна победа в “червената” дивизия за над 30-годишни на Премиерлигата. Балканци победиха с класическото 3:0 вторите във временното класиране “Кънекшън”. Головете за българите отбелязаха Валентин Димитров, Мирослав Николов и Мирослав Манолов. На полувремето резултата беше 2:0.

Голмайсторът Мирослав Манолов

“Изиграхме отличен мач срещу силен съперник. Всички момчета играха на много високо ниво. Не оставихме почти никакви възможности на противника”, беше кратък играещият треньор на “Балкан” – Стоян Трендафилов.

Играещият треньор Стоян Трендафилов

Този четвъртък (20 юни) от 8:00 часа вечерта, “Балкан” играе четвъртфинал за Купата на щата Илинойс срещу гръцкия тим „АЕК“. Двубоят ще се изиграе на Олимпик парк в Шамбург (игрище номер 9).