Най-старият български отбор “Балкан” 2001 отпадна на четвътфинал за купата в “червената” дивизия при над 30-годишните. Българите загубиха с 5:3 от силния отбор на “Торино”. В началото перуанците поведоха с два бързи гола за 2:0. В средата на първата част Росен Каптиев намали на 2:1. Така завърши първата част.

Голмайсторът Росен Каптиев

С подновяването на играта “Торино” отбелязаха нов гол за 3:1. Пет минути по-късно Танко Дяков вкара за 3:2. Перуанците вкараха нов гол за 4:2. Десет минути преди края Дяков подаде на Добромир Пеев, който със силен удар, вътре в наказателното поле, разстреля вратаря за 4:3. В последните минути “Торино” отбеляза за крайното 5:3.
В първенството „Балкан“ завършиха на второ място след шампиона „Хорсебокс Юнайтед“ и пред вечният „враг“ – „България“.