„Винкелите“ поздравяват голмайсторът Гунчев

02

Капитанът Благой Вълчев

С класически резултат 3:0 „Миньор“ Чикаго победи силната футболна школа „Сокърс“. „Чуковете“ домакинстваха в мач от 12-ти кръг на Метрополитан Сокър Лийг в Оак Броук и се скъсха да пропускат през целия мач. Гостите стигнаха не повече от пет пъти до вратата на „Миньор“, пазена от македонецът Мартин Митев, който е действащ професионален футболист играл за последно в Щип. Първият гол за „винкелите“ в края на първата част, вкара от пряк свободен удар, завърналият се след два мача наказание, капитан Благой Вълчев. Излезли с гол преднина на почивката „жълто-черните“ се успокойха и заиграха по-концентрирано в мача. В 56-та минута при една центрирана топка противниковите защитници се разминаха и след рикушет топката пое Ивалин Гунчев, който я поведе и с прав удар от близо разстреля вратаря за 2:0. Десет минути по-късно Асен Василев изведе през центъра Ивалин Гунчев, той напредна между двама защитници и с удар от дъгата на голямото наказателно поле, отбеляза красиво попадение с горна греда за 3:0. „След като вкарахме гол от фал се почуствахме по-сигурни и започнахме да контролираме мача по-добре. Противникът нямаше много възможности за гол.“, каза авторът на двата гола Ивалин Гунчев. Тази неделя от 3:00 часа следобяд, „Миньор“ Чикаго гостува на най-стария сръбски тим „Морава“ 1993 на адрес: Serbian Brothers, 19697 W. Grand Ave, Lake Villa, 60046. Припомняме ви, че „винкелите“ победиха трудно с 1:0 в първия мач сърбите като домакини.