“Левски” Чикаго разгроми с 13:1 последния отбор в класирането,  при над 30-годишните – “Стинг”. Сините си го върнаха тъпкано на новобранците в групата.

Припомняме ви, че в първи кръг българите загубиха с 2:1 от американците. Оттогава “Левски” жъне само победи, а пък “Стинг” инкасира предимно загуби.

Топнападателят Владимир Вукайлович реализира пет попадения

Головата фиеста започна бившият играч на “Партизан” Белград – Владимир Вукайлович, който вкара с удар по земя за 1:0. Второто попадение отбеляза мароканецът Джамал Каручи, с далечен удар. Третият гол бе шедьовър. Голмайсторът Владимир Вукайлович тръгна от центъра и направи за смях всеки противник изпречил се на пътя му. Той дриблира до наказателното поле, където смени рязко няколко пъти посоката. От финтовете му защитник и вратар паднаха на земята, а за него остана само да прати топката в мрежата за 3:0.

Ангел Баков принуди домакините да си отбележат автогол

Четвъртото попадение дойде след опит за центриране на Ангел Баков от ляво. Последва объркване в редиците на “Стинг” и защитник си вкара ефектен автогол. Петият гол падна след двойно подаване между Улисиас Пинеда и Влади Вукайлович. Тук домакините успяха да покажат зъби и да вкарат почетното попадение за 5:1. На следващата атака, Ангел Баков тресна горна греда. Двамата бекове се включиха в атака и десният Емил Костадинов центрира към левия Едуард Начев. Последният засече коженото кълбо с глава и вкара за 6:1. Такава комбинация между двама крайни защитници, рядко може да се види във футбола.

Голмайсторът Едуард Начев (в средата)

И когато си мислехме, че сме видели най-интересното попадение, дойде последната минута на първата част. В триходова комбинация, от учебника по футбол в НСА, Влади Вукайлович намери дебютанта Хуан Кордова. Той, от своя страна, подаде успореден пас на гол-линията. Там, неговият сънародник – Улисиас Пинеда, отбеляза технично с пета свещеното и най-красиво седмо попадение.

Дебютантът Хуан Кордова (в ляво) и голмайсторът Улисиас Пинеда

С подновяването на играта, Влади Вукайлович добави още два гола към сметката си. Едното попадение от игра, а другото от пряк свободен удар и резултатът набъбна на 9:1.

Чест прави на играчите на “Стинг”, които не се отказаха и продължиха опитите си да стигнат до вратата на сините. При една опасна ситуация, левият бек Йордан Иванов изчисти с глава от гол-линията.

Йордан Иванов изчисти от гол-линията

Последните голове за “Левски” Чикаго вкараха: Едуард Начев – втори гол за него в срещата, унгарецът Чарлс Вассава и организаторът на отбора Николай Василев. Крайното попадение за сините отбеляза Джамал Каручи. Той успя да се разпише и в двете полувремена.

От началото, до самия край на двубоя, се изсипваше проливен дъжд.

Организаторът на отбора – Николай Василев

“Радваме се, че заприличахме на себе си и отново мачкаме съперника. Нека играчите на “Стинг” знаят, друг път да не дърпат лъва за опашката. Разбира се, извън шегата, постигнахме хубава победа преди дербито с италианците”, коментира временно изпълняващият длъжността помощник-треньор Петър Василев.

Временният помощник-треньор Петър Василев

Тази неделя (14 август), от 11:00 ч. сутринта, “Левски” Чикаго приема италианския “Интернационал”. Мачът ще се изиграе на адрес: Munz Athletic Complex, Glenview 1901 Johns Dr, Glenview, IL, 60025.