Ивайло Атанасов

01

Голмайсторът Анатоли Вътев поздравява Тони Тодоров за асистенцията

„Левски“ (Чикаго) завърши наравно 2:2 с гръцкия тим „АЕК“ (Чикаго), в мач от първенството за над 30-годишни, в „бялата“ дивизия на Премиер Сокър Лийг. През изминалата неделна сутрин, „сините“ гостуваха на тежкия терен в предградието Скоки. През първите 15 минути, българите играха пред вратата на домакините и пропуснаха куп положения. И както често става във футбола, при първата по-сериозна контраатака, „АЕК“ успя да вкара случаен гол за 1:0. Гърците си повярваха и изравниха играта. В 32-минута те успяха да вкарат второ попадение, след атака по дясното крило и съмнения за засада. Така завърши първата част, с пасив от два гола. Десет минути след началото на втората част, гръцки играч беше изгонен за втори жълт картон. Малко след това, натурализираният румънец – Габриел Димитреску-Габи, вкара красив гол с горна греда за 2:1. На следващата атака Габи вкара второ попадение, но страничния съдия вдигна флага за засада, която липсваше. Непрестанните български атаки продължиха, а румънците рядко минаваха центъра на терена. В 78-минута, легендата Тони Тодоров центрира от дясно на точката на дузпата, където Анатоли Вътев плонжира зад защитата и вкара с глава за 2:2. До края българите изпуснаха още няколко добри възможности за отбелязване на гол.

02

„Сините“ поздравяват Габриел Димитреску – Габи

„Въпреки горещините и тежкия терен, стана интересен мач. Жалко, че изпуснахме да победим, защото сега вече трябва да разчитаме на грешка от конкурентите, която е малко вероятна“, каза капитанът на „Левски“ (Чикаго) – Александър Карабелски.

04

Капитанът Александър Карабелски дава напътствия на страничната линия

Припомняме ви, че „Левски“ е трети във временното класиране, на една точка пред „АЕК“ и на пет точки зад „Селтик“ (Сент Чарлз) и „ДиПол“, но „сините“ са с мач по-малко. Тази неделя, от 9:30 ч., сутринта, на адрес: 1750 Techny Rd, Northbrook, IL 60062, „Левски“ приема полския тим „Стари Бики“.