“Миньор” Чикаго разгроми с 12:0 последния в класирането “Стари Бики” 1983. Първото попадение за чуковете дойде, след пробив от ляво на Марио Иванов. Той стреля опасно, но ударът му беше избит от вратаря. В този момент, отлично пласираният перничанин Данаил Сергиев, вкара с добавка за 1:0.

На следващата българска атака, Александър Чешмеджиев центрира от дясно. Тук, отново, снажният Дани Сергиев, засече коженото кълбо за 2:0.

Перничанинът Данаил Сергиев

Третото попадение дойде след комбинация между братя Михалеви. По-големият Иван центрира от ляво към Велиян, а той стреля с глава и покачи на 3:0.

Пет минути по-късно, Иван Михалев направи самостоятелен пробив от ляво и завърши със стрелба в противоположната вътрешна греда за 4:0.

Двамата голмайстори Иван Михалев (в дясно) и Данаил Сергиев се поздравяват

Петото попадение дойде след тройна комбинация между играещия треньор Боби Радев, бившият юношески национал Пламен Пенев и Денис Зейнели, който вкара за 5:0.

Десет минути преди края на първата част, перничанинът Данаил Сергиев оформи своя хеттрик за 6:0.

Буквално в 45-та минута, влезлият като резервен играч – Едуард Начев, отбеляза за 7:0.

Голмайсторът Едуард Начев

С подновяването на играта, головата фиеста продължи. Лявото крило Марио Иванов, отбеляза две идентични попадения за 9:0.

Последваха минутите на 15-годишния Брендън Божков, който след няколко пропуска, изправи мерника и вкара два гола за 11:0.

15-годишният Брендън Божков вкара два гола

Крайният резултат 12:0 оформи, забавлявайки се в наказателното поле на съперника, капитанът Боби Радев.

Малко преди края на мача, “Винкелите” добавиха и странична греда на Велиян от далеч.

“След двете поредни незаслужени загуби, сега победата беше задължителна. Успехът ще ни даде допълнително самочуствие в дербито с “Македония”, коментира играещият треньор – Борислав Радев.

Лидерът Борислав Радев

На 10-ти юли (неделя), от 12:00 ч. на обяд, “Миньор” гостува на “Македония”. Двубоят ще се изиграе в двора на църквата “Св. Св. Кирил и Методий”, намираща се на адрес: Macedonian Orthodox Church, Willowbrook, 10S330 IL Rt 83, Willowbrook, IL, 60527. Вход свободен.